PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 4 czerwca 2023

 1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele. Po Mszy świętej o godz. 10:30 procesja. Bardzo proszę o zajęcie się przygotowaniem czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu bardzo proszę, by przygotowali mieszkańcy ul. Grobla, ul. Kopanina i ul. Krańcowa. Drugi ołtarz na murze u sióstr mieszkańcy ul. Odwet Jędrusie i ul. Kolumby Białeckiej. Trzeci ołtarz przy figurze św. Floriana mieszkańcy ul. Piętaka i ul. Plebańskiej. Czwarty ołtarz obok kapliczki mieszkańcy ul. Cichej, ul. Lądowisko JPII, ul. Nowej, ul. Ogródek. Bardzo proszę także o przygotowanie procesji, wzięcie baldachimu, sztandarów i figury Matki Bożej, dzieci do sypania kwiatków. Prosimy Panów Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. W oktawie procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po sumie. Bardzo proszę o przygotowanie trasy procesji, ozdobienie okien emblematami eucharystycznymi i pobożny udział w procesji.
 2. Msza święta za zmarłych na cmentarzu parafialnym będzie w ostatnią niedzielę czerwca czyli 25 czerwca o godz. 16. Taca i kwesta cmentarna zbierane od 8 do 16 przeznaczone będą na utrzymanie cmentarza i planowane inwestycje. Nie będzie Mszy w kościele o 17.
 3. Dziś odbędzie się Tarnobrzeski Marsz dla Życia i Rodziny, który zakończy się piknikiem rodzinnym w parafii Chrystusa Króla.
 4. Dziś w naszej szkole od 14 do 18 piknik szkolny.
 5. W poniedziałek spotkanie Rady Parafialnej po Mszy świętej wieczornej.
 6. W sobotę, 10 czerwca odbędzie się XIV Sandomierski Rajd Papieski. Trasa powiedzie z Sandomierza przez Radoszki, Pęczyny, Pielaszów, Malice Kościelne do Karwowa. Rajd wystartuje z Rynku Starego Miasta o godz. 9. Biuro organizacyjne Rajdu będzie czynne od 8 do 8:45 (Rynek Starego Miasta w Sandomierzu). Zakończenie Rajdu w Karwowie ok. godz. 13. Zgłoszenie, oświadczenia i regulamin imprezy można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta w Sandomierzu – www.sandomierz.pl, MOSiR – www.mosir.sandomierz.pl. Zgłoszenia wraz z oświadczeniami należy składać osobiście do 10 czerwca w godzinach 8-12 w MOSiR – Miejski Stadion Sportowy ul. Koseły 3a lub elektronicznie e-mail: sekretariat@mosir.sandomierz.pl  lub przed startem w biurze organizacyjnym Rajdu na Rynku Starego Miasta.
 7. W sobotę 17 czerwca o godz. 15 na zamku Krzyżtopór w Ujeździe odbędzie się diecezjalny koncert Krzysztofa Antkowiaka. Zachęcamy do udziału w tym wydarzeniu. Wstęp jest bezpłatny.
 8. W czwartek 15 czerwca spotkanie młodzieży z naszego dekanatu w Stalowej Woli w ramach diecezjalnych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży. Chętnych do udziału proszę o zgłoszenie się do mnie.
 9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
 10. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
 11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2022/2023

od 1 września 2022 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 3 i 7 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2022/2023.
Pobierz wykaz ...

Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2023 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu