PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 26 maja 2024

  1. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Msze święte jak w niedziele. Tego dnia obowiązuje udział we Mszy świętej. Po Mszy świętej o godz. 10:30 procesja. Bardzo proszę o zajęcie się przygotowaniem czterech ołtarzy. Pierwszy ołtarz przy krzyżu bardzo proszę, by przygotowali mieszkańcy ul. Warszawskiej od Sandomierza do Ośrodka Zdrowia i ul. Nizinnej. Drugi ołtarz na murze u sióstr mieszkańcy ul. Koćmierzów, ul. Piaski, ul. Strażackiej, ul. Szklanej, Wiosennej, Starowiśle i Brzęczki. Trzeci ołtarz przy figurze św. Floriana mieszkańcy ul. Górki i ul. Warszawskiej od Tarnobrzega do Ośrodka Zdrowia i ul. Jasień. Czwarty ołtarz obok kapliczki mieszkańcy ul. Sobowskiej, Zagórze i Zacisznej. Bardzo proszę także o przygotowanie procesji, wzięcie baldachimu, sztandarów i figury Matki Bożej, dzieci do sypania kwiatków. Prosimy Panów Strażaków o zabezpieczenie trasy procesji. W oktawie procesja wokół kościoła po wieczornej Mszy świętej, a w niedzielę po sumie. Bardzo proszę o przygotowanie trasy procesji, ozdobienie okien emblematami eucharystycznymi i pobożny udział w procesji.
  2. Zapraszam na nabożeństwa majowe na tygodniu o 17:30.
  3. Dziś Niedziela Najświętszej Trójcy, kończy się czas Komunii św. wielkanocnej.
  4. W tym tygodniu pierwsza sobota i niedziela miesiąca. Różaniec I soboty o 17:15.
  5. Wydział Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin zaprasza małżeństwa, które obchodzą w tym roku 25 i 50 lat małżeństwa do świętowania tej rocznicy małżeńskiej w Sandomierzu podczas II Diecezjalnego Kongresu Rodzin 15 czerwca. Chętnych proszę o zgłoszenie się do końca maja. Małżeństwa te otrzymają pamiątkowy dyplom z błogosławieństwem Księdza Biskupa.
  6. W sobotę 8 czerwca Diecezjalne Spotkanie Młodych w Stalowej Woli. Zapisy w zakrystii do końca maja.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
  8. W ostatnim czasie na cmentarzu została wykonana kolejna alejka, wzmocniona na przejazdy samochodów technicznych, tym razem łącząca ołtarz z chodnikiem od studni.
  9. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
  10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Przyrzeczenie podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego
Pobierz przyrzeczenie w formacie PDF >>>

Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>

Regulamin Cmentarza Parafialnego

Regulamin Cmentarza Parafialnego zatwierdzony przez Radę Parafialną.
Pobierz Regulamin ...

Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2023/2024

od 1 września 2023 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 4 i 8 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2023/2024.
Pobierz wykaz ...
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2024 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu