PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – II Niedziela Zwykła, 17 stycznia 2021

 1. W związku z pandemią możemy korzystać z dyspensy od udziału Mszy świętej niedzielnej w kościele i uczestniczyć w liturgiach transmitowanych przez media. Będąc w kościele należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz pamiętać o ograniczeniu liczby uczestników liturgii do jednej osoby na 15 m2 (24 osoby). Zajmujemy co drugą ławkę i siadamy z brzegu maksymalnie 2 osoby na ławkę.
 2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
 3. Bóg zapłać naszym strażakom za przeprowadzenie kolejnej dezynfekcji kościoła.
 4. W niedzielę 24 stycznia br. przeżywać będziemy „Dzień solidarności z Chorwacją”. Związane to jest z trzęsieniami ziemi, które w okresie Bożonarodzeniowym nawiedziły ten kraj. Podczas każdej Mszy Świętej, będziemy modlić się za poszkodowanych, a przed kościołem zostanie przeprowadzona zbiórka ofiar.
 5. Tegoroczna wizyta duszpasterska – kolęda, w związku z pandemią decyzją Kurii Diecezjalnej odbywać się będzie w kościele. W kolejne dni będą zapraszani mieszkańcy poszczególnych ulic. W ich intencji zostanie odprawiona Msza święta, następnie modlitwa kolędowa, błogosławieństwo oraz wręczenie pamiątek kolędowych. Można także złożyć ofiarę kolędową na utrzymanie naszej parafii. Jeśli dany dzień by nie odpowiadał jakiejś rodzinie, można przyjść na spotkanie kolędowe w innym dniu.
  • Poniedziałek – 18 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Zagórze numery parzyste.
  • Wtorek – 19 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Zagórze numery nieparzyste.
  • Środa – 20 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Jasień i ul. Warszawska numery parzyste od Tarnobrzega do Lewiatana.
  • Czwartek – 21 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Warszawska numery parzyste od Sandomierza do Lewiatana.
  • Piątek – 22 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Warszawska numery nieparzyste od Tarnobrzega do ul. Odwet Jędrusie.
  • Sobota – 23 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Warszawska numery nieparzyste od Sandomierza do ul. Odwet Jędrusie.
  • Poniedziałek – 25 stycznia, w kościele, godz. 17: ul. Szklana.
 6. Muzeum Diecezjalne w Sandomierzu przygotowało na swojej stronie internetowej materiały o charakterze duszpasterskim: na temat wystawy zorganizowanej z okazji Kongresu Eucharystycznego zatytułowanej „Nie samym chlebem” i dwie prezentacje, jedną na temat „Misterium Wcielenia” i drugą w oparciu o Przewodnik po Sandomierzu z 1909 roku ks. Józefa Rokosznego. https://youtu.be/SCJr6ACXiGg, https://youtu.be/uxNTKYrOr2I, https://youtu.be/HJ826Q2dJUQ.
 7. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
 8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Dekret Biskupa Sandomierskiego w związku z pandemią (17.10.2020)

Tutaj możesz pobrać w formacie pdf treść dekretu - zasady obowiązujące w związku z nową falą pandemii koronawirusa.
Pobierz treść ...


Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2020/2021

od 1 września 2020 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 1 i 5 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2019/2020.
Pobierz wykaz ...


Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2021 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu