PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – XVIII Niedziela Zwykła, 2 sierpnia 2020

  1. Podczas obecności w kościele i na placu kościelnym pamiętamy o obowiązku zasłaniania twarzy i nosa lub odległości 2 metrów od siebie.
  2. W tym tygodniu pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 17 i możliwość spowiedzi. Od godz. 9 odwiedzimy chorych.
  3. Po sumie spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.
  4. W sobotę 8 sierpnia siostry dominikanki zapraszają na Mszę świętą o godz. 10 do kościoła, podczas której siostry złożą śluby wieczyste.
  5. Trwa rekrutacja do Wyższego Seminarium Duchownego w Sandomierzu. Przez całe wakacje będziemy modlić się o powołania do służby Bożej.
  6. Pomódlmy się o powołania: „Boże miłosierny, daj Kościołowi swemu wielu gorliwych i świętych kapłanów! Wybierz i powołaj ich sam spośród ludu swego, aby żaden niepowołany między nimi się nie znalazł, a żaden powołany nie został pominięty. Kształtuj ich sam łaską Ducha Świętego, jak niegdyś przysposobiłeś przez Niego Apostołów! Niech prawdę Twoją i Twoje nakazy głoszą słowem, przykładem i życiem! Niech pracują w Twojej winnicy bez znużenia, oczekując w pokorze wyników swej pracy tylko od Ciebie i nie szukają niczego prócz Twojej chwały. Wzbudź na nowo w Kościele owego Ducha, którego wylałeś na Apostołów! Amen”.
  7. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
  8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2020/2021

od 1 września 2020 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 1 i 5 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2019/2020.
Pobierz wykaz ...


Komunikat w sprawie kursów przedmałżeńskich w związku z epidemią

Tutaj możesz pobrać w formacie pdf informację o odbyciu kursów przedmałżeńskich w sytuacji epidemii.
Pobierz treść ...


Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2020 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu