PARAFIA ŚWIĘTEJ GERTRUDY I ŚWIĘTEGO MICHAŁA ARCHANIOŁA W TARNOBRZEGU


Strona główna
Ogłoszenia duszpasterskie:
Ogłoszenia – I Niedziela Adwentu, 29 listopada 2020

 1. W związku z pandemią możemy korzystać z dyspensy od udziału Mszy świętej niedzielnej w kościele i uczestniczyć w liturgiach transmitowanych przez media. Będąc w kościele należy przestrzegać obowiązku zakrywania ust i nosa oraz pamiętać o ograniczeniu liczby uczestników liturgii do jednej osoby na 15 m2 (24 osoby). Zajmujemy co drugą ławkę i siadamy z brzegu maksymalnie 2 osoby na ławkę.
 2. W związku z ograniczeniem liczby osób w kościele w listopadzie i grudniu będzie dodatkowa Msza święta o 11:15.
 3. Od jutra Msze święte roratnie w dni powszednie o godz. 7:00. Zapraszamy.
 4. Dziś zostały uroczyście poświęcone opłatki, które można nabywać u siostry zakrystianki. Ofiary składane z tej racji będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła. Nabycie tych poświęconych opłatków jest wyrazem naszej jedności z parafią oraz troski o naszą świątynię parafialną w tym trudnym czasie. Są też do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 5. W tym tygodniu pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu od godz. 16. W piątek nie będzie odwiedzin chorych. Tam, gdzie będzie można odwiedziny chorych z Komunią świętą w piątek przed Bożym Narodzeniem, czyli 18 grudnia.
 6. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej w sobotę o godz. 17:40.
 7. Za tydzień zbiórka do puszek na Kościół na Wschodzie.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: Niedziela i Gość Niedzielny.
 9. Bóg zapłać naszym strażakom za przeprowadzenie kolejnej dezynfekcji naszego kościoła.
 10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na utrzymanie parafii na konto i na tacę w tym trudnym czasie.
 11. Bóg zapłać za posprzątanie naszego kościoła w ostatnim czasie. Bardzo proszę kolejne osoby, by zadbały o piękno i czystość Domu Bożego.
 12. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą swoje imieniny, urodziny, rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia i polecamy Was Bogu w naszych modlitwach.

Aktualności:

Dekret Biskupa Sandomierskiego w związku z pandemią (17.10.2020)

Tutaj możesz pobrać w formacie pdf treść dekretu - zasady obowiązujące w związku z nową falą pandemii koronawirusa.
Pobierz treść ...


Podręczniki dla dzieci Szkoły Podstawowej Nr 8 na rok szkolny 2020/2021

od 1 września 2020 roku wchodzą nowe podręczniki, dostosowane do nowej podstawy programowej z religii. Nowe katechizmy będą obowiązywały w klasach 1 i 5 w szkołach podstawowych.
Tutaj możesz pobrać w formacie pdf wykaz podręczników dla dzieci ze szkoły podstawowej do nauki religii w klasach I-VIII na rok szkolny 2019/2020.
Pobierz wykaz ...


Kartka do modlitwy wypominkowej
Pobierz kartkę w formacie PDF >>>
Projekt, grafika, programowanie: DW Copyright © 2013-2020 by Parafia św. Gertrudy i św. Michała Archanioła w Tarnobrzegu